home | o firmě | kontakt

závlahové systémy
zahradní sada
úprava vody
sklaníky
příslušenství
články
materiály ke stažení
zajímavé odkazy

zpět

Filtry do závlahových systémů

Filtry NETAFIM jsou navrženy pro použití do závlahových soustav. Jejich úkolem je zamezit vzniku usazenin při dopravě závlahové vody a ucpávání kapkovačů a trysek závlahových soustav. Pro každý druh vodního zdroje lze navrhnout optimální způsob a jemnost filtrace.


Spin-Klin

Automatické filtrační stanice Spin-Klin

Automatické filtrační stanice s řízeným proplachem jsou osazeny diskovými filtry s výměnnými lamelami. Hloubka filtrace v zužujících se drážkách dovoluje účinnou filtraci i bez použití jiného předřazeného filtru. Přítlačná síla pružiny přidržující lamely je přibližně 60krát větší než pracovní tlak vody. Připojování stanice je velmi snadné díky přírubovým přípojkám. Automatické ovládání filtrace je řízeno buď časovým spínačem v pravidelných intervalech nebo při náhlém ucpání na základě měření tlakového spádu mezi vstupním a výstupním potrubím.
Typ a počet filtračních jednotek je doporučován na základě požadavků na výstupní kvalitu vody a kvalitu vodního zdroje.


Pískové filtry

Filtr GravelSchéma filtru

Pískové filtry jsou používány pro primární filtraci vody z povrchových nádrží, jímek, otevřených kanálů, řek a jiných zdrojů znečištěné vody. Filtrační systémy se skládají z jednoho nebo celé baterie pískových filtrů v závislosti na požadované čistotě vody a stupni znečištění zdroje. Kovová nádrž je naplněna čedičovým pískem, který při průchodu kapaliny zachycuje pevné částice. Obrácením směru proudění kapaliny je filtr proplachován. Umožňuje automatický proplach.


Diskové filtry

Filtr Arkal

V současnosti nejefektivnější běžně používaný systém filtrace. Výměnné kruhové lamely s přesnými drážkami umožňují přizpůsobit kvalitu filtrace potřebám uživatele. Rozsah čištění 800 až 25 mikronů (18 - 600 mesh). Tangenciální drážky lze snadno proplachovat zpětným tokem vody. Diskové filtry se používají pro první i poslední stupeň filtrace. Podle čistoty vodního zdroje a průtočného množství lze zvolit ruční nebo automatický diskový filtr sólo nebo v baterii. Umožňuje automatický proplach. Používané i pro filtraci vody v závlahových soustavách okrasných ploch.

Typ filtruMaximální průtok 
(m3/h)
Filtrační objem 
(cm3)
Váha 
(kg)
3/4´´4950,37
1´´64401,10
1´´ (long)65191,50
1 1/2´´84401,33
1 1/2´´ (long)125191,97
2´´ (inline)258955,80
2´´ Super2512256,00
3´´ (twin)40245011,50
4´´ (twin)80234820,30


Hydrocyklóny

Hydrocyklón

jsou používány k odlučování písku ze studniční vody nebo štěrku z říční vody.